Dentysta – pierwsza wizyta


Wizyta u dentysty. Temat owiany grozą i wielkim cierpieniem. Od najmłodszych lat rodzice straszą swoje dzieci doktorem, który wyrywa zęby. Złe podejście rodziców oraz zbyt późna wizyta u lekarza stomatologa skutkują tym, że nasze dzieci od najmłodszych lat niechętnie lub wcale chodzą do dentysty. Stomatolog Warszawa Wola. Co zrobić, aby to zmienić i jak pokazać dziecku, że leczenie i dbanie o zęby nie musi kojarzyć się z traumą ciągnącą się nawet do dorosłego życia?

Zacznijmy od przeanalizowania tego w jaki sposób, my jako rodzice, zostaliśmy przygotowani do naszej pierwszej wizyty u stomatologa oraz kiedy to nastąpiło. Za pewne wielu z was przyzna rację, iż po raz pierwszy słowo dentysta usłyszało w wieku ok 7-8 lat. Czasy pierwszej – drugiej klasy podstawowej i zajęcia z pielęgniarką, która skrupulatnie tłumaczyła, jak należy szczotkować zęby. Dentysta Warszawa Bielany. Już wtedy było za późno na to, aby wyrobić w nas pewnego rodzaju więź i przekonanie o tym, że leczenie zębów to nie bolesna konieczność, lecz inwestycja w lepszą przyszłość.

Lekarze stomatolodzy zgodnie twierdzą, iż pierwsza wizyta u dentysty powinna odbyć się jeszcze przed pierwszym wyrzynaniem się zębów mlecznych, czyli między 6 miesiącem życia dziecka, a przed pierwszym rokiem. Lekarz stomatolog może wtedy określić czy w jamie ustnej dziecka wszystko przebiega zgodnie i zdrowo.

Ważnym elementem podczas budowania więzi pomiędzy dentystą a małym pacjentem jest to, w jaki sposób rodzice przygotują swoją pociechę na taką wizytę. Najlepiej wybrać się o takiej porze, podczas której dziecko czuje się najbardziej zrelaksowane. Zazwyczaj są to godziny poranne lub po popołudniowym odpoczynku. Niewyspanie i głód mogą tylko spotęgować dyskomfort odczuwalny przez naszego maluszka.

Polecane: śluby i wesela Poznań. Wynajmij salę weselną.