Remont dachu – jak wybrać odpowiednią farbę?


Powierzchnia dachu jest wyjątkowo narażona na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych. Dlatego niewielki remont dachu co kilka lat jest konieczny w każdym budynku. Regularna renowacja może uchronić przed koniecznością poniesienia większych kosztów w przyszłości.
Wiele osób myśli, że dach blaszany można pomalować zwykłą farbą do metalu. Sposób ten odradziłby jednak każdy dekarz. Emalie ftalowe i chlorokauczukowe nie nadają się do malowania powierzchni, które pod wpływem temperatury ulegają rozszerzaniu i kurczeniu. A tak właśnie zachowują się blaszane pokrycia dachów. Wyżej wspomniane rodzaje farby w takiej sytuacji ulegają spękaniom. usługi dekarskie Poznań. Z popękaną warstwą farby wiąże się ryzyko powstawania ognisk korozji. A w przypadku wystąpienia rdzy konieczna jest zazwyczaj bardziej kosztowna naprawa dachu.
Aby zabezpieczyć metalowe pokrycie warto więc użyć farby akrylowej lub poliwinylowej. Tworzona przez nie elastyczna powierzchnia nie ulega pęknięciom, co zapewnia dachówce dobrą ochronę przed szkodliwymi skutkami zmian pogody.

Polecane: posadzki Poznań.