Stary dach. Wymiana na nowy ma sens.


Stary, nie zawsze zniszczony dach to sytuacja naturalna dla domów, które mają kilkanaście, kilkadziesiąt lat. Wielu właścicieli takich nieruchomości wychodzi z założenia, że póki dach nie przecieka, nie warto nic z tym robić. To mało sensowne. Jeśli zacznie przeciekać, wydatki na remont będą naprawdę wysokie. Z tego choćby powodu, dach, który ma już swoje lata, lepiej po prostu wymienić na nowy.

Wymiana dachu na nowy będzie oczywiście o wiele kosztowniejsza niż ewentualna naprawa dachu warto jednak pamiętać, że naprawa dachu to działanie na chwilę. Naprawiony może zacząć przeciekać w innym miejscu, potem w kolejnym, bowiem stan starego dachu będzie ulegać stopniowemu pogorszeniu, po pewnym czasie przeciekający dach nie będzie zaskoczeniem a normą.

Wymiana dachu to znaczny koszt.

Wymiana dachu to oczywiście znaczny koszt. Nie oznacza to jednak, że nie da się na wymianie dachu znacznych sum zaoszczędzić. Pokrycia dachowe charakteryzują się różnymi cenami. Nawet takie same, w różnych miejscach mogą kosztować mniej lub więcej. Podobnie jest z usługami dekarskimi. Nie należy godzić się na wycenę prac sporządzoną przez pierwszego dekarza, z którym rozmawiamy. Konkurencja na rynku usług dekarskich jest po prostu olbrzymia, warto więc popytać o ceny w różnych firmach.

Warto pytać, szukać, porównywać, na wymianie dachu da się sporo zaoszczędzić.

Polecane: naprawa dachu